První věcí, která pravděpodobně každého napadne při frázi „ověření auta“, je VIN kód. Ale co to vlastně je? VIN je jednoduše řečeno výrobní číslo, takový kód pro identifikaci auta. Když si ověříte VIN, najdete všechny základní informace o vozu od paliva, barvy až po zemi původu. V průběhu života auta se tam také ukládají technické údaje jako opravy, technické kontroly a podobně. Takže VIN je vlastně takový rodný list a zdravotní karta automobilu v jednom.

Kontrola VIN je jednoduchá, tedy alespoň co se týče získání základních informací. Na malém i velkém techničáku najedete popis: „Identifikační číslo vozidla (VIN).

Pokud ale chcete znát všechny informace o automobilu, můžete si za prohlídku zaplatit, a zjistit tak vše, co potřebujete. Když si pak srovnáte údaje z techničáku s pohledem na samotné auto a informacemi z VIN, můžete se vyhnout koupi auta s falešnými údaji, stočeným tachometrem nebo pořízení kradeného auta.

Některé společnosti nabízejí i průvod celým procesem koupě ojetého automobilu. Pomůžou při rozhodování, auto zkontrolují přímo na místě, poradí s cenou, po koupi doporučí pojištění a mnoho dalšího.

Vyberte si technika: Naši profesionální technici zde

Nebo rychlou možnost online prověření