U ojetých aut se nelze dívat pouze na značku, věk a počet najetých kilometrů. Skvěle udržované auto může být i při 400 000 najetých kilometrech v excelentním stavu. Na druhou stranu stejný model, několikrát bouraný, který dostal na vyblbnutí nějaký hejsek, může v klidu odejít už při 100 000 najetých kilometrech. A teď si představte, že až čtvrtina ojetých aut v ČR má stočený tachometr. Některé zdroje uvádí, že dokonce až polovina aut. Proto je nejlepší si nechat zkontrolovat auto před tím, než si ho koupíme.

S tímto ověřením samozřejmě souvisí i další důležitá věc, a to je cena samotného vozidla. Dvě Oktávky stejného roku výroby, karoserie i najetých kilometrů mohou mít naprosto odlišnou cenu. Některá auta jsou jednoduše v lepším stavu a některá v horším.

Nezkušené oko laika nemá šanci některé technické věci poznat, a dá se říct, že často kupujeme zajíce v pytli. Vychytralý předchozí majitel se může snažit vyhýbat informacím, které by mohly snížit cenu prodávaného
vozidla. A to i přes to, že by tyto informace měl kupujícímu poskytnout. 

Pokud kupujete ojeté auto, činíte tak z mnoha důvodů a určitě nebudete chtít platit další desítky tisíc za opravy či soudní spory s předchozím majitelem, který vám prodal herku vydávající se za auto v dobrém stavu. 

Určitě si ale dokážeme najít pár set korun na prověření auta před koupí, což nám pak může ušetřit nejen spoustu starostí, ale hlavně spoustu peněz.  Nejlepší je mít kvalitní data i ze zahraničí. Utracených pár stovek za online prověření nebo fyzickou prohlídku technikem vám může v budoucím horizontu ušetřit desítky tisíc.

Vyberte si technika: Naši profesionální technici zde